apskaitaAr daug dėmesio skiriate savo įmonės buhalterinei apskaitai? Jei ne, tuomet pats metas savo įpročius pakeisti. Žinoma, galite klausti, kodėl turėtumėte susitelkti į dalykus, kurie jums iš pirmo žvilgsnio atrodo visiškai nereikšmingi? Tačiau jei įmonės vadovas mažai dėmesio skiria savo verslo buhalterijai ir finansams, laikui bėgant jis gali vadovautis iliuzijomis, kurios nulemtų prastesnius sprendimus, tiesiogiai susijusius su įmonės finansine padėtimi. Taigi, nei vienas verslo savininkas neturėtų nuvertinti savo įmonės buhalterijos, antraip gali patirti didelius nuostolius. Norint apskaita pasirūpinti tinkamai, reikėtų pasitelkti profesionalius buhalterius. Yra du keliai, iš kurių galite rinktis, todėl verta apie juos pakalbėti šiek tiek plačiau.

Pirmasis metodas, kurį renkasi kai kurios įmonės – tai etatinio buhalterio samdymas. Žinoma, nors tai kai kurių verslo savininku nuomone yra paprastesnis būdas, vis dėlto, kai žvelgiame į patiriamas išlaidas ir kitus nepatogumus, situacija pasikeičia. Trumpiau tariant, norint sukurti naują darbo vietą, reikia pasirūpinti reikiamomis darbo priemonėmis ir taip pat mokėti ne tik darbuotojo atlyginimą, tačiau ir jam tenkančius mokesčius. Todėl išlaidos, kurios etatinio buhalterio atveju yra neišvengiamos, gali reikšmingai paveikti įmonės finansinę padėtį, sumažinant jos turimas apyvartines lėšas. Juolab, kad tikrai ne kiekvienoje įmonėje yra tiek daug buhalterinių procesų, kuriais reikia pasirūpinti, kad buhalteris turėtų pakankamai darbo kiekvieną dieną, penkias dienas per savaitę.

Tuo tarpu antrasis variantas yra kur kas populiaresnis. Turbūt numanote, kas tai yra. Buhalterinės paslaugos yra daugelio verslo subjektų pasirinkimas. Tai reiškia, kad įmonė nesamdo etatinio buhalterio, o vietoje to, kreipiasi į buhalterinių paslaugų bendrovę, su kuria sudaro šių paslaugų sutartį. Tokiu atveju įmonės vadovas gali būti ramus, kad jo buhalterija bus sutvarkyta profesionaliai ir tinkamai, nedarant klaidų ir visus mokesčius sumokant pačiu laiku (jau nekalbant apie reguliarių ir tikslių deklaracijų pateikimą, finansines ataskaitas ir kitus svarbius buhalterinius dokumentus). Taigi, pastarasis pasirinkimas gali sutaupyti labai daug laiko ir padėti išvengti didelių išlaidų, kurios pirmuoju atveju yra neišvengiamos ir būtinos.