Karkasines pirtys

Jei statote nuosavą namą, šalia kurio turite nemenką plotą nepanaudotos žemės, greičiausiai jūs taip pat norėsite ir pirties (tokiu atveju labai populiariu pasirinkimu tampa karkasines pirtys). Tai reiškia, kad darbų, kuriuos turėsite atlikti atsiras kur kas daugiau. Tačiau jei namą statote sau, t.y. jame ruošiatės gyventi daugybę metų, puikiai suprantama, kad visa tai yra verta jūsų laiko, pastangų ir investicijų. Kita vertus, svarbiu klausimu išlieka ir tai, kokiu būdu šiuos statinius statysite, t.y. statysite patys ar naudositės šios srities profesionalų paslaugomis. Nei vienas, nei kitas variantas nėra neteisingas, tačiau viskas priklauso nuo to, kokie yra jūsų gebėjimai, koks turimas biudžetas ir kiek turite laisvo laiko.

Jei jūs esate puikūs staliai ir save galite drąsiai vadinti „auksarankiais“, tuomet neabejotinai didelę dalį darbų norėsite atlikti patys, nesinaudodami papildoma pagalba, tačiau jei jūs turite etatinį darbą ir kasdien jam tenka skirti pakankamai daug laiko, vargu ar namo ir pirties statyba savo rankomis galėtų būti tinkamas sprendimas. Pastaruoju atveju visi statybos darbai galėtų trukti ne vienerius metus, o tai tikrai nėra efektyvu ir praktiška.

Tuo tarpu jau minėtas biudžetas taip pat vaidina labai svarbų vaidmenį. Jei jis yra pakankamai ribotas, tikėtina, kad labai gerai pagalvosite prieš nuspręsdami rinktis statybininkų teikiamas paslaugas. Tačiau reikia atminti, kad anaiptol ne kiekvienas yra šio amato meistras, todėl net jei jūsų biudžetas ribotas, tai tikrai nereiškia, kad visais šiais darbais turėtumėte rūpintys patys. Be to, visuomet galima rasti papildomų finansavimo galimybių, todėl nemanykite, kad namą būtinai turite statyti tik iš savo asmeninių lėšų, t.y. per ilgą laiką sukauptų santaupų.

Galiausiai labai didelį dėmesį skirkite namo ir pirties statybos terminui. Jei jūs turite kur gyventi (pvz., turite nuosavą butą) ir jums nėra svarbu ar namas bus pastatytas po metų ar po penkerių, tuomet puikiai suprantama, kad tai nebus lemiantis veiksnys. Tačiau jei į savo naują namą norite persikelti kaip įmanoma greičiau, tuomet reikėtų kreiptis į profesionalus, kurie labai operatyviai ir sklandžiai įgyvendintų visus reikiamus darbus.