Visi norime apsaugoti gerą regėjimą, kuriuo buvome apdovanoti, tačiau dažnai neskiriame tinkamo dėmesio akių priežiūrai. Jei ieškote būdų, kaip užsitikrinti sveikas akis ir aiškų regėjimą ilgus metus, šis tinklaraščio įrašas – kaip tik tai, ko jums reikia! Čia aptarsime keletą paprastų, bet veiksmingų patarimų, padėsiančių palaikyti puikią akių būklę ir palaikyti optimalią regėjimo sveikatą – nuo supratimo, kaip saulės šviesa veikia regėjimą, iki apsauginių akinių dėvėjimo ir protingų gyvenimo būdo pokyčių. Taigi susipažinkite su šiomis patikrintomis strategijomis, kad galėtumėte džiaugtis puikia akių sveikata dabar – ir net ateityje.

1. Reguliariai tikrinkitės akis

Vienas iš geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti savo akims, – reguliariai tikrintis akis. Akių tyrimai gali padėti anksti aptikti problemas, kol jos rimtai nepakenkė jūsų regėjimui. Per akių apžiūrą gydytojas patikrins, ar akys neturi ligų požymių, taip pat įvertins riziką, kad ateityje gali kilti problemų.

2. Valgykite sveiką maistą

Sveika mityba yra svarbi bendrai sveikatai, ji taip pat gali padėti apsaugoti regėjimą. Maisto produktai, kuriuose gausu antioksidantų, pavyzdžiui, žalios lapinės daržovės ir žuvis, gali padėti sumažinti riziką susirgti geltonosios dėmės degeneracija – liga, dėl kurios prarandamas regėjimas. Maistas, kuriame yra mažai sočiųjų ir transriebalų, taip pat gali padėti sumažinti riziką susirgti katarakta – dar viena liga, dėl kurios prarandamas regėjimas.

3. Nešiokite akinius nuo saulės

Nešiokite akinius nuo saulės, kad apsaugotumėte akis nuo kenksmingų ultravioletinių (UV) saulės spindulių. UV spinduliai gali pažeisti tinklainę, jautrų audinį akies gale, taip pat gali sukelti kataraktą. Nešiodami akinius nuo saulės, kurie sulaiko 99-100 % UV spindulių, galite apsaugoti akis nuo šio žalingo poveikio.

4. Meskite rūkyti

Rūkymas kenkia bendrai sveikatai, be to, jis gali sukelti rimtų regėjimo problemų. Rūkymas didina kataraktos, geltonosios dėmės degeneracijos ir kitų ligų, dėl kurių galite prarasti regėjimą, riziką. Jei rūkote, metimas rūkyti yra vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti savo regėjimui.

5. Naudokite apsauginius akinius

Jei dirbate su pavojingomis medžiagomis arba užsiimate veikla, kurioje kyla pavojus susižeisti akis, svarbu dėvėti apsauginius akinius, kad apsaugotumėte regėjimą. Apsauginiai akiniai apsaugo akis nuo galimų sužeidimų šaltinių, pavyzdžiui, skraidančių nuolaužų ar cheminių medžiagų.

6. Apribokite laiką, praleidžiamą prie ekrano

Per daug laiko praleidžiant žiūrint į ekranus, gali atsirasti skaitmeninė akių įtampa, sukelianti nuovargį, galvos skausmus ir akių sausumą. Kad sumažintumėte skaitmeninės akių įtampos riziką, ribokite laiką, praleidžiamą prie ekrano, iki ne daugiau kaip dviejų valandų per dieną.

Tinkamai rūpintis akimis gali prireikti papildomų pastangų, tačiau jų verta! Valgykite sveiką maistą, reguliariai lankykitės pas gydytoją ir, jei reikia, įsigykite receptinius akinius. Jei dažnai naudojatės ekranais, pašalinkite dirgiklius iš erdvės, kurioje dirbate, ir visą dieną darykite pertraukas. Nepamirškite apsauginių akinių, kai einate į lauką. Be to, apsvarstykite galimybę investuoti į skaitymo akinius, jei jūsų regėjimas iš arti pradeda miglotis. Jei dabar akių priežiūrai teiksite pirmenybę, užtikrinsite puikų regėjimą ilgus metus, be to, tai protingas būdas siekti geresnės sveikatos!