Bituminiai stogai ir dažai

Yra įvairių dažomųjų priemonių stogui izoliuoti, kurios jį metų metus saugos nuo drėgmės įsiskverbimo. Padengtą sluoksnį nuolatos veikia lietus, šaltis ir saulė, todėl uždažytą sluoksnį būtina reguliariai atnaujinti.

7 Bituminiai dažai, dar vadinami stogo laku, tinka tolio ir metalo stogams. Dėl juose esančių tirpiklių sudūlėjęs tolio stogų bitumas suminkštėja, todėl tvir-tai sukimba su naujai padengtu bitumo sluoksniu.

Taip taisomi nedideli įtrūkimai. Tolis tvirčiau sukimba su pagrindu. Jis netrūnija, tampa atsparesnis vėjui ir oro sąlygoms. Tie, kurie stengiasi puoselėti aplinką, turėtų naudoti dervų, fenolio ir benzolo neturinčius produktus.

Kas keli metai taip pat būtina perdažyti ir pluoštinių cemento plokščių stogus nes stogą veikia aplinkos poveikiai t. y., kaip senoliai sako lašas po lašo ir amenį pratašo, tad vanduo ardo ne tik dažus bet ir stogo dangos paviršių . Čia reikia naudoti itin patikimus, atsparius trinčiai ir oro sąlygoms dažus — tirpiklių neturintį užbaigiamąjį sluoksnį iš gryno akrilinio latekso. Prieš dengiant stogą, nuo jo pastogės slėginiu

karšto vandens valymo įrengi-niu būtina nuvalyti nešvarumus ir samanas.

2 Daug žalos stogo plote kyla dėl lietaus vandens skverbimosi į akytus dūmtraukio ir frontoninių plokštumų paviršius. Tokius paviršius galima nudažyti ar apipurkšti vandenį atstumiančia impregnavimo priemone, kuri giliai įsiskverbs į tinkavimo skiedinį ar akmens paviršių. Nuo tokia medžiaga apdoroto paviršiaus vanduo nuteka lašeliais. Anksčiau tokių impregnavimo medžiagų sudėtyje buvo ištirpdyto silikono ar silikono dervų.

Naujausių mokslo atradimų dėka buvo sukurtos itin efektyvios, vandenyje tirpstančios silikoninės mikroemulsijos, sudėtyje neturinčios organinių tirpiklių.

Ekologo patarimas Paviršiaus apdailai skirti bituminiai dažai ir impregnavimo
priemonės jokiu būdu neturi
patekti į kanalizaciją. Nepanaudotą tarą su dažais reikėtų utilizuoti kaip specialiąsias atliekas, tai yra labai svarbus momentas šiais laikais kai visos cheminės ir organinės atliekos yra surenkamos bei utilizuojamos šiuolaikiniais metodais, deginant arba perdirbant ir prikeliant medžiagas naujam gyvenimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *