Jūs valote dantis du kartus per dieną, kiekvieną vakarą naudojate dantų siūlą ir reguliariai lankotės pas odontologą. Tačiau net jei manote, kad viską darote teisingai, gali būti, kad galite padaryti dar daugiau, kad užtikrintumėte optimalią dantų sveikatą. Skaitykite toliau ir sužinokite apie tinkamus burnos higienos įpročius, apie kuriuos galbūt nežinojote!

1. Svarbu naudoti burnai tinkamo dydžio dantų šepetėlį su minkštais šereliais. Kieti šereliai gali pažeisti dantenas ir dantų emalį. Būtinai pakeiskite dantų šepetėlį kas tris mėnesius arba anksčiau, jei šereliai pradeda skilinėti.

2. Nepamirškite naudoti dantų siūlą – dantų siūlas yra toks pat svarbus kaip ir dantų šepetėlis! Dantų siūlą naudokite bent kartą per dieną, geriausia vakare prieš miegą. Jei jums sunku naudoti tradicinį dantų siūlą, dabar yra daugybė kitų galimybių, pavyzdžiui, siūlų koteliai ir vandens siūlai.

3. Skalaukite burną burnos skalavimo skysčiu – be dantų valymo šepetėliu ir siūlu, burnos skalavimo skysčio naudojimas yra puikus būdas pašalinti bakterijas ir atgaivinti burnos kvapą. Ieškokite burnos skalavimo skysčio, kurio sudėtyje yra fluorido, padedančio išvengti ėduonies.

4. Valgykite sveiką maistą – subalansuota mityba labai svarbi bendrai sveikatai, įskaitant dantų sveikatą. Būtinai įtraukite į savo mitybą daug vaisių, daržovių ir neskaldytų grūdų. Ribokite saldžius užkandžius ir gėrimus, taip pat rūgščius gėrimus, pavyzdžiui, kavą ir gazuotus gėrimus, kurie gali pažeisti dantų emalį.

5. Nerūkykite – rūkymas apskritai kenkia sveikatai, bet ypač kenkia dantims ir dantenoms. Cigarečių dūmai dažo dantis ir didina dantenų ligų bei burnos vėžio riziką. Jei rūkote, mesti rūkyti yra geriausia, ką galite padaryti savo dantų sveikatai.

Nors galbūt manote, kad viską darote teisingai, kai kalbama apie burnos higieną, galbūt galite padaryti dar daugiau. Vadovaudamiesi šiame tinklaraščio įraše pateiktais patarimais galite būti tikri, kad esate pakeliui į optimalią dantų sveikatą. Jei turite klausimų arba norite susitarti dėl vizito, kreipkitės į odontologijos kliniką ClinicDPC šiandien. Mielai padėsime jums pasiekti ir išlaikyti gerą burnos sveikatą!