
Elektriniai šildymo kilimėliai yra praktiškas sprendimas, leidžiantis mėgautis malonia šiluma ten, kur jos labiausiai reikia, pvz., prieangyje nusiaunant batus ar vonios kambaryje išėjus iš dušo kabinos. Paprastai šildymo kilimėliai yra naudojami drauge su kitomis šildymo sistemomis, todėl tampa itin patogiu pasirinkimu vasaros metu, kuomet pagrindiniai šilumos šaltiniai nėra naudojami, o mėgautis šiluma vis tiek norime. Šiame tekste atsakome į 5 dažniausiai jūsų užduodamus klausimus apie šildymo kilimėlių įrengimą ir jų pritaikymą.
Kokiais pranašumais išsiskiria elektriniai šildymo kilimėliai?
Šildomos grindys yra lengvai ir paprastai įrengiamas sprendimas, kuris leidžia mėgautis maksimaliomis komforto sąlygomis. Pvz., radiatorių skleidžiama šiluma visų pirma kyla aukštyn, todėl neretai tokioje patalpoje kojos vis tiek šąla. Įsirengus grindinį šildymą, tokių problemų išvengiama. Šildymo kilimėliai yra optimalus pasirinkimas ir drėgmės veikiamose patalpose, kadangi padeda džiovinti erdvę. Be to, šie kilimėliai padidina ir bendrą patalpos temperatūrą, leisdami jaustis maksimaliai šiltai ir komfortiškai.
Ar šildymo kilimėlių įrengimas yra brangus ir sudėtingas procesas?
Visuomenėje vis dar sklando mitai, teigiantys, kad šildomų grindų įrengimas yra itin brangus ir sudėtingo montavimo reikalaujantis sprendimas, tačiau tai nėra tiesa. Šiais laikais šildomų grindų sistemos yra itin išvystytos, o elektrinių kilimėlių įrengimas yra visiškai nesudėtingas procesas, kurį galima atlikti savarankiškai.
Kokią grindų dangą galima kloti ant šildymo kilimėlio?
Šiuolaikiniai šildymo kilimėliai gali būti naudojami praktiškai su bet kuria grindų danga. Tiesa, šiuo atveju reikėtų atsižvelgti į pasirinktos dangos šilumos laidumą. Geriausiai šilumą praleidžia akmuo, blogiausiai – medis (laminatas priskiriamas vidutinei kategorijai). Jei šildymo kilimėlius norite kloti po medinėmis grindimis, rekomenduojame pasitarti su ekspertais, kadangi tam tikrose situacijose kilimėliai gali džiovinti medieną.
Kaip pasirinkti tinkamą šildymo kilimėlio dydį?
Kad pasirinktumėte tinkamą šildymo kilimėlio dydį, visų pirma reikėtų atlikti tikslius patalpos, kurioje bus montuojami kilimėliai, matavimus. Nepamirškite, kad šildymo kilimėliai negali būti tiesiami po sunkiais ir stacionariais baldais, neturinčiais kojelių, pvz., po vonia, skalbimo mašina ir pan. Žinodami reikalingą plotą, galėsite pasirinkti tinkamo dydžio kilimėlį. Tiesa, visuomet rekomenduojama rinktis kiek mažesnį (nei realiai reikalingas plotas) kilimėlį. Jei patalpa itin erdvi, jums gali prireikti ir kelių šildymo kilimėlių.
Kokią įtaką šildymo kilimėliai turi kanalizacijos sistemai?
Kad išvengtumėte galimų nesklandumų, kilimėlių nereikėtų kloti taip, kad šiluminis kabelis atsidurtų arti kanalizacijos vamzdžių. Kadangi įkaitusios grindys šildo ir pačią kanalizacijos sistemą, jos sifonuose esantis vanduo (kuris sulaiko kvapus) gali išgaruoti ir namuose atsiras nemalonus kvapas.