Dabar nemažai žmonių nesupranta kodėl jų esam finansinė padėti negerėja, nors pajamos auga. Turbūt ir jūs girdite posakį, kad uždirbant daugiau, daugiau ir išleidžiama. Taip būna tik vieninteliu atveju – kai gyvenama taip, jog nereikia skaičiuoti arba bandomas atsiriboti nuo adekvataus finansų valdymo. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės, sulaukę ryškaus algos pakėlimo, vis tiek nesugeba išgyventi, nes gaudami didesnes pajamas, daugiau jų išleidžia. Blogiausi tai, kad žmonės tai dažnai teisina, kad neva tokios išlaidos yra reikalingos. Bet, ekspertai pataria pažvelgti į realybę ir pasižiūrėti kur daugiausia tokie žmonės išleidžia.

Dirbant darbą, kuriame patys ruošiatės sau pietus t.y. per pietų pertrauką valgote savo maistą, jums tai kainuoja vienokią sumą. Kai maistą pradedate pirkti parduotuvė arbe einate restoraną, tikėtina, kad išleidžiate žymiai daugiau. Pastarasis variantas dažnai pasirenkamas kuo padidėja alga ir atsiranda daugiau pajamų. Žmonės pajunta, kad gali sau daugiau leisti. Galiausiai, prisideda dar ir papildomos išlaidos – įvairų skanėstų ir kavos pirkimas. Vieną dieną taip save lepinti – normalu ir mažai jaučiasi finansiškai, tačiau kai tai daroma kiekvieną darbo dieną – jaučiamos ženkliai didesnės išlaidos. Dėl to žmonės ir pradeda galvoti, kad pasikeitę įpročiai yra tai, kas jiems reikalingas, o tai yra bereikalingas savęs teisinimas dėl to, kad nemoka elgtis su finansais.
Kai gaunama daugiau pajamų, specialistai siūlo iš karto pradėt registruoti išlaidas. Mėnesio gale labai lengva suskaičiuoti kur išeina visi pinigai, jeigu kiekvieno pirkimo metu renkami visi čekiai. Trumpai tariant, finansų srityje dirbantys specialistai paprastiems žmonėms nurodo, kad reikia apskaičiuoti kiek pinigų reikia pragyvenimui, jog paskui būtų galima daryti pagrįstas išvadas dėl nereikalingų išlaidų.
Norint išmokti valdyti finansus, nebūtina ieškoti kažkokių mokamų kursų. Trumpai tariant, norint susikurti tokį pagrindą, kuris leistų jausti saugiai, reikėtų vadovauti bazinėmis taisyklėmis. Viena jų – susitaupyti pinigų sumą juodai dienai. Ta suma turėtų būti nemažesnė nei pusmečio atlyginimas. Galima rinktis ir dar didesnę sumą. Turint tokią sumą, galėsite labiau jausti saugesniais dėl darbo, o tokiais atvejais įgausite daugiau pasitikėjimo derėdamiesi dėl darbo užmokesčio. Finansiniai patarimai internete dabar dalinami ir nemokamai.