Didžiausia problema norintiems pradėti savarankišką veiklą yra laikoma būtent baimė kažko imtis. Ne veiklos įteisinimas ar kiti biurokratiniai reikalai kelia nerimą. Visgi, kreipiantis el. paštu vmi(eta simbolis)vmi.lt galima gauti išsamią informaciją kaip viską įteisinti bei kaip atlikti su apskaita susijusius darbus. Jeigu esate iš tų, kuriems neramu dėl apskaitos ar kitų individualios veiklos klausimų, tiesiog turite žinoti, kad mokesčių inspekcija teikia visą svarbiausią informaciją visais klausimais. Ši institucija ne tik atlieka mokestinius tyrimus – ji padeda visiems norintiems užsiimti savarankiška komercine veikla. Tad, jeigu galvojate apie individualios veiklos vykdymą, bet tame nei kiek nesigaudote, žemiau patiekiame minimalią informaciją, kuri galbūt jums pravers ateityje.

Individualios veiklos registravimas tikrai netrunka kelių dienų. Tai yra mitas ir tiek. Paprasčiausiai, veiklą įregistruoti dabar kiekvienas gali internetu. Svarbu turėti prieigą prie el. bankininkystės sistemos, nes per ją reikės prisijungti prie „mano VMI“ paskyros. Žinoma, prisijungti ten galima ir kitais būdais, pavyzdžiui – el. arba mobiliuoju parašu. Kaip bebūtų, prisijungus prie mano VMI paskyros, iš karto atsiranda pagrindinė informacija ir nuorodos į veiklos įteisinimą. Jums reikia paspausti vieną iš tų nuorodų ir paskui reikės tik pateikti informaciją, kurios prašoma. Viskas – veikla įregistruota ir lieka laukti kol būsite įtraukti į mokesčių mokėtojų registrą.

Kadangi jau įregistravote individualią veiklą, turite žinoti, kad bus būtina vesti apskaitą. Ji yra labai paprasta. Tiesiog, kai klientas paprašys sąskaitos faktūros, ją išrašysite pagal tam tikrus reikalavimus. Jie nurodomi mokesčių inspekcijos mokomojoje medžiagoje. Tą sąskaitą užregistruosite apskaitos žurnale. Viskas. Tokiu principu ir vedama apskaita. Žinoma, jeigu kažką perkate ir tai norite įtraukti į išlaidas, tuomet darote analogiška įrašą apskaitos žurnale.

Individualios veiklos vykdytojai turi žinoti, kad mokesčių mokėjimo tvarka šiek tiek priklauso nuo to ar jau esate drausti ar ne. Matote, mokesčius galite mokėti kartą per metus kai pateikiate deklaracijas, tačiau gali tekti mokėti PSD mokestį kas mėnesį. Jis kas mėnesį mokamas tuo atveju, jeigu už jus jo nesumoka niekas kitas.