Pradėjote savo nuosavą verslą, vykdydami importo ir eksporto veiklą? Veiklos apimtys sistemingai auga? Jei taip, greičiausiai esate nusiteikę labai pozityviai, tačiau nepamirškite, kad augant veiklos apimtims reikšmingai išauga ir įvairių ataskaitų bei dokumentų pildymo ir pateikimo būtinybė, o tai iš jūsų gali pareikalauti ir nemažai papildomų pajėgumų bei laiko. Kita vertus, jei atitinkamų dokumentų ir ataskaitų pildymas yra patikimas savo srities profesionalams, nuo savo pečių galima nusimesti ir daugybę rūpesčių.

Pavyzdžiui, jei jums reikalingas Intrastat ataskaitų pildymas, kur kas geriau šiuos klausimus patikėti išspręsti patyrusiems muitinės tarpininkams. Kaip žinia, minėtas ataskaitas reikia užpildyti ir deklaruoti muitinei, kai pasibaigia ataskaitinis mėnesinis iki kito mėnesio dešimtos darbo dienos. Todėl vėluoti jokiu būdu neturėtumėte. Tačiau jei vadovaujate sparčiai besiplečiančiai įmonei, visiškai suprantama, kad kasdien jums tenka pasirūpinti galimybe skirtingų užduočių, o tai reiškia, kad kasdien jūs turite vis mažiau laiko. Ir būtent todėl yra taip svarbu ir naudinga dalį darbų patikėti profesionalams, o ne bandyti viską įgyvendinti savo pačių rankomis.

Žinoma, Intrastat ataskaitų pildymas nėra vienintelės paslaugos, kurias jūs galėtumėte gauti kreipdamiesi į muitinės tarpininkus, šioje rinkoje veikiančius jau daugybę metų. Tai reiškia, kad jei jūs nuspręsite palengvinti jums tenkančią naštą ir norite paspartinti visus eksporto bei importo procesus, daugelį muitinės procedūrų už jus galės atlikti šios srities specialistai. Ir net jei jūs iki šiol muitinei būtinų pateikti dokumentų pildymą paprastai patikėdavote vežėjams, tai tikrai nėra priežastis ir toliau tai daryti, kadangi greičiausiai jūs ne kartą susidūrėte su neteisingai užpildytais ir pateiktais dokumentais, dėl kurių muitinėje kildavo daugiau nepatogumų. Todėl jei tiek Intrastat ataskaitų, tiek ir kitų muitinei reikalingų dokumentų pildymas bus patikėtas specialistams, apie visus iki šiol buvusius nepatogumus galėsite akimirksniu pamiršti.

Ir lygiai tą patį būtų galima pasakyti apie daugelį kitų darbų, kurie yra neatsiejami nuo jūsų vykdomos veiklos. Todėl niekuomet nemanykite, kad absoliučiai kiekviena užduotimi privalote pasirūpinti patys.