Kiekvienas namų šeimininkas nori, kad jo namuose viešintys žmonės jaustųsi nepriekaištingai. Patrauklus namų interjeras, gerai parinkti baldai bei moderni buitinė technika padeda sukurti malonią, elegantišką aplinką, bet ji bus nieko verta, jei namuose nebus šilumos . Geras būsto apšiltinimas padeda užtikrinti pastovią šilumą bei padidina būsto energinį taupumą. Dažniausiai namų šeimininkai rūpinasi grindų ir sienų apšiltinimu ir visiškai pamiršta namo stogą. Tai labai neigiamai įtakoja būsto šiluminį efektyvumą, nes šiltas oras visada kyla į viršų, tad dėl blogai apšlitinto stogo prarandame labai daug brangios šilumos. Sienų bei grindų apšiltinimo paprasčiausiai nepakanka. Jei norite sukurti nepakartojamą namų aplinką, kurią supa stabili šiluma, privalote pasirūpinti tinkamu perdangos apšiltinimu. Jei neturite jokios patirties su šiltinimo darbais, iškyla klausimas: ką būtina žinoti šiltinant perdangą?

Kaip jau minėjome, kokybiškas perdangos apšiltinimas – tai raktas į pastovią, stabilią namų šilumą. Per perdangos plyšius nuolat sprunkanti šiluma sumažina būsto energinį taupumą. Kokybiškas perdangos bei lubų apšiltinimas ne tik įkalins šią brangią, bet ir apsaugos būsto konstrukciją nuo drėgmės, pelėsio bei kitokio aplinkos poveikio. Gerai atlikti šiltinimo darbai ne tik pagerina būsto šiluminį efektyvumą,  bet ir suteikia jam papildomo tvirtumo.

Perdangos šiltinimo darbams rekomenduojame naudoti  „Gamo“ termovatą. Ši moderni šiltinimo medžiaga yra pasižymi puikiu universalumu. Šie medžiagos bruožai užtikrina nuostabų perdangos apšiltinimą už labai prieinamą kainą.

Perdangos šiltinimo darbams taip pat dažnai naudojamas putų poliuretanas, bet jis ne taip gerai apsaugo būstą nuo drėgmės kaip „Gamo“ termovata. Atsižvelgus į finansines galimybės, putų poliuretanas yra pigesnis, todėl labiau tinka namų šeimininkams, kurių finansinės galimybės yra ribotos. Dėl šių priežasčių matome, kad vis daugiau žmonių Lietuvoje naudoja putų poliuretaną. Atsižvelgus į kainos ir kokybės santykį, ši medžiaga taip pat puikiai tinka perdangos šiltinimo darbams

Šiltinant perdangą putų poliuretanu galite pasiekti net pačius atokiausius plyšius. Medžiagos universalumas labai palengvina šiltinimo procesą, tačiau jam reikia naudoti specialią įrangą. Jos dėka be jokio vargo užpurškiame greitai sustingstančią medžiagą. Šiltinant būsto perdangą, šis universalumas leidžia tinkamai užsandarinti būsto stogą be jokio vargo.

Kaip minėjome ankščiau, tinkamas perdangos apšiltinimas yra nepaprastai svarbus, nes karštam orui kylant į viršų, pro perdangos plyšius pasprunka daugiausiai šilumos. Geras perdangos užsandarinimas akimirksniu sumažins didelius šilumos nuostolius ir sumažins šildymo sąskaitas. Efektyvi perdangos izoliacija turi ir kitų pliusų. Teisingai atlikus šiltinimo darbus taip pat pagerės garso izoliacija bei sumažės būsto perkaitimas. Gerai atlikti šiltinimo darbai sukuria nuostabią temperatūros kontrolę namuose. Žiemą galėsite mėgautis stabilia šiluma, o atėjus vasarai džiaugsitės maloniu, vėsiu mikroklimatu. Pasirinkite efektyvią šiltinimo medžiaga ir pasirūpinkite savo būsto perdangos apšiltinimu.

Daugiau informacijos apie perdangos šiltinimą rasite https://www.gamo.lt/perdangos-ir-lubu-siltinimas-putomis/.