Nors kaimo turizmas iki šiol lietuviams buvo antraeilis pasirinkimas vasaros atostogų planavimo metu, šiemet pastebimas gerokai didesnis sodybų poreikis. Sodybų šeimininkai trina rankomis matant kainas populiariausiuose kurortuose, nes vis dėlto – poilsis sodybose yra gerokai pigesnis, tuo labiau – pramogų čia taipogi netrūksta. Norintiems vasaros atostogas praleisti gamtos apsuptyje, jau dabar rekomenduojama rezervuoti sodybas, nes jos dabar yra kaip niekad paklausios. Galvojantiems kokį poilsį rinktis, būtina žinoti, kad kaimo turizmo sodybose galima rinktis tiek pasyvų, tiek ir aktyvų laisvalaikį. Kainai tai įtakos praktiškai neturi, nes dauguma sodybų visas pramogas dažniausiai įskaičiuoja į nuomos kainą.

Kaimo turizmo sodybos dabar yra paklausios dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia reikėtų išskirti sodybose siūlomas pramogas. Jose galima rasti įvairiausias pirtis, saunas, vandens pramogas. Norintiems dar aktyvesnio laisvalaikio, siūloma rinktis baidares, plaukimą valtimis, vandens dviračiais. Taipogi galima rasite įvairiausias sporto aikšteles – krepšinio, futbolo, teniso kortus ar tinkliniui skirtas aikšteles. Žinoma, kiekviena sodyba gali pasiūlyti skirtingą pramogų paketą. Dėl to reikėtų teirautis iš anksto. Renkantis sodybą, labai svarbu įvertinti visas siūlomas pramogas bei užsiėmimus. Kuo jų daugiau, tuo didesnė nuomos kaina gali būti taikoma.

Kita priežastis, kodėl dabar daugelis lietuvių renkasi kaimo turizmo sodybas –maža nuomos kaina. Palyginus poilsį populiariausiuose kurortuose prie jūros ir sodybos nuomos privalumus, aiškiai matoma, kad su mažesniu biudžetu galima apsieiti renkantis poilsį sodybose. Jose pramogų skaičius yra ne ką mažesnis. Tuo labiau – jeigu už jas tenka mokėti atskirai, tai vis tiek kainos yra mažesnės, nei tarkime – Palangoje.

Išaugęs kaimo turizmo sodybų poreikis pakelia ir nuomos kainas, tačiau norintiems pailsėti, nereikėtų dėl to nerimauti. Tos kainos kyla neženkliai. Tuo labiau – su kiekvienais metais Lietuvoje kaimo turizmo sodybų skaičius tik auga. Poilsis tokiose vietose yra išties patrauklus, nes vis dėlto – ilsimasis gamtos apsuptyje, na bent jau dažniausiai. Tai reiškia, kad išvengiama miesto šurmulio, galima susipažinti ir su Lietuvos kraštovaizdžiu, nes vis dėlto – dauguma sodybų yra įsikūrusios atokiau nuo miestų, prie pat vandens telkinių.