Darbo paieška – tikras iššūkis kiekvienam, patiriančiam pokyčius darbo rinkoje. Nesvarbu, ar ieškote savo pirmojo darbo, ar nesenai išėjote iš paskutinės darbovietės – darbo keitimas visada sukelia nestabilumo jausmą, su kuriuo atsisveikinti norisi kuo greičiau. Tad kaip susirasti darbą greitai ir efektyviai?

Ieškoti darbo – irgi darbas

Nuo darbo pasiūlymo iki darbo sutarties – ilgas kelias. Nors internete yra daugybė darbo pasiūlymų, vis tik tai dar negarantuoja galimybės būti greitai įdarbintam. Darbo paieškos procesas užtrunka, nes jį sudaro CV ir motyvacinių laiškų parengimas, darbo pasiūlymų atsirinkimas, darbo pokalbiai bei įsidarbinimui reikalingi dokumentai. Dėl šių priežasčių darbo paieškos reikalauja nuoseklumo ir kantrybės, dėl to verta pastelkti visas paieškos priemones.

Kaip susirasti darbą – savarankiškai ar per agentūrą?

Laikas – svarbus kriterijus ieškant idealaus darbo pasiūlymo. Kuo daugiau priemonių imsitės, tuo užsitikrinsite šansų būti įdarbintam greičiau. Vienas iš būdų – išsiųsti CV įdarbinimo agentūrai. Personalo atrankos specialistai nuolat ieško darbuotojų, ir gali padėti susirasti darbą dar greičiau.

Darbo paieška ir rekomendacijos – veikia?

Pažįstamų rekomendacijos – vienas efektyviausių būdų greitai gauti darbo vietą. Tačiau kaip gauti rekomendaciją, kuomet aplinkiniai nežino, kad ieškote darbo? Viena iš išeičių – komunikuoti kitiems apie poreikį darbo vietai.

Jei matote jums patinkančią poziciją, ir pažįstate toje įmonėje dirbančius žmones, paprašykite jų rekomendacijos – šis žingsnis pagreitis atrankos etapą. Jei nenusprendėte kurioje įmonėje norėtumėte dirbti, ir nežinote į ką kreiptis dėl rekomendacijos, paskelbkite viešai kad ieškote darbo bei nurodykite sritį. Socialinių tinkle pagalba, tokių kaip Linkedin ar Facebook pagalba. Neprarasite nieko, o sutaupysite daug laiko.

Išsiskirti iš kitų kandidatų – kaip?

Siekiant susirasti darbą, reikalingas ne tik nuoseklus darbas komunikuojant su potencialiais darbdaviais, tačiau ir savo išskirtinumų žinojimas. Atrankos specialistai per dieną perskaito daugybę CV, kuriems skiria iki 1 min., dėl to būtina žinoti savo išskirtinumus kodėl turėtų pasirinkti Jus, o ne konkurentus. Šie klausimai turėtų padėti surasti savo išskirtinumus:

  1. Kokias problemas sprendžia potencialus darbdavys ir kokį sprendimą galiu pasiūlyti?
  2. Kokią profesinę patirtį turiu ir kaip ši gali padėti mano kandidatūrai?
  3. Kokios mano asmeninės savybės padės įmonės veiklos vykdymai?

Darbo pokalbis – į ką atkreipti dėmesį?

Darbo pokalbis – atrankos etapo esmė, kelianti jaudulį visiems kandidatams. Darbo pokalbio metu turi galimybę išsamiau aptarti atsakomybes bei sąlygas, nurodytas darbo skelbime. Tačiau kaip nepasiduoti jauduliui ir būti sėkmingai atrinktam?

  1. Pasiruoškite trumpą pasakojimą apie save.
  2. Pasiruoškite atsakymą kodėl norite dirbti toje įmonėje.
  3. Pristatykite sprendimą vienai iš įmonės problem, arba ką darytumėte kitaip.

Prisiminkite, jog darbo pokalbis – tai kandidato galimybė atskleisti darbdaviui apie save patį. Šie trys klausimai dažnai nuvertinami kandidatų, tačiau yra esminiai darbo pokalbio kriterijai, kurie gali lemti darbdavio norą jus įdarbinti. Šie patarimai turės tiesioginės naudos kaip susirasti darbą greičiau.