Grindų šildymui naudojami elektriniai kilimėliai yra vertinami dėl savo praktinio patogumo ir lengvo pritaikymo tiek remontuojamiems būstams, tiek naujai statomiems namams. Paprastai šie kilimėliai naudojami drauge su vandeniniu grindų šildymu, padėdami užtikrinti maksimalias komforto sąlygas. Be to, kadangi elektriniai kilimėliai gali būti įrengiami ir be specialisto žinių, šis sprendimas puikiai tiks žmonėms, nusprendusiems savarankiškai atlikti būsto atnaujinimo darbus.

Kada naudojami elektriniai kilimėliai ir ką reikėtų žinoti apie jų montavimą?

Elektrinių kilimėlių pasiūla iš tiesų didelė. Didžiausio pirkėjų palankumo sulaukia pilnai prisiklijuojantys spindulinio šildymo elektriniai laidiniai kilimėliai, išsiskiriantys savo plonumu ir universaliu pritaikymu. Šie kilimėliai gali būti naudojami su įvairiomis grindų dangomis: laminatu, parketu, kilimu ir kt.

Elektriniai kilimėliai montuojami tuomet, kai pageidaujama, kad visos grindys ar tik dalis jų ploto būtų šildomos, nenaudojant pagrindinio šilumos šaltinio, pvz., jei norite, kad vasaros metu vonios kambaryje grindys po maudynių būtų šiltos. Siekiant užtikrinti gyventojų patogumą ir maksimalų komfortą, paprastai kilimėliai yra jungiami prie termostato, kas leidžia lengvai ir patogiai reguliuoti temperatūrą ir kurti pageidaujamą atmosferą be didesnių pastangų ar išlaidų.

Priklausomai nuo poreikių, elektrinis grindų šildymas gali būti taikomas tiek didesnėms, tiek mažesnėms patalpoms. Svarbiausia – atlikti tikslius grindų ploto matavimus ir rinktis atitinkamo dydžio kilimėlius (arba kelis, jei šildymas planuojamas erdvesniam būstui). Norime atkreipti dėmesį, – kadangi kilimėliai nemontuojami po stacionariais baldais, pvz., po skalbimo mašina, šildomų grindų plotas paprastai yra mažesnis.

Kodėl svarbu gamintojas ir pardavėjas?

Kad elektriniai kilimėliai džiugintų savo praktiškumu ir patogumu, būtina rinktis patikimą pardavėją ir rinkoje gerai žinomą gamintoją. Tik taip galėsite būti tikri, kad kiekvieną dieną mėgausitės komfortu ir patogumu, t. y. kad ilgus metus neteks nusivilti elektrinio kilimėlio darbu. Ir priešingai, – rinkdamiesi abejotinos reputacijos gamintojo įrangą, galite labai greitai nusivilti, kadangi toks kilimėlis neatitiks jam keliamų reikalavimų. Labai svarbu bendrauti su patikimu pardavėju, galinčiu jums paaiškinti vieno ar kito gamintojo privalumus, informuoti apie technines kilimėlių savybes, jų montavimą ir eksploataciją, taip pat – suteikti visas reikalingas kokybės garantijas.