Stovite oro uoste ir akimis sekate bagažą monotoniškai riedantį ant konvejerio juostos. Žvilgsniu gaudote kiekvieną kelioninę dėžę ieškodami savosios ir staiga apima nemalonios mintys: o kas jei mano lagaminai pasirodys aptrankyti, subraižyti su beišlendančiomis apatinėmis kelnaitėmis pro sutrūkinėjusio užtrauktuko plyšį? Arba dar blogiau – visai kaip per tą paskutinį nepasisekusį pasimatymą – lagaminas iš vis nepasirodys?

lagaminaiTinkamo bagažo pasirinkimas gali padėti apsisaugoti nuo šių „mažų“ nesklandumų. O taip pat ir dėl kitų neretai pasitaikančių situacijų – papildomų bagažo mokesčių dėl viršijamo leistino lagamino dydžio ir svorio ar gėdos prieš už jūsų nerimąstingai mindžikuojančius keliautojus bandant sugrūsti naujausius suvenyrus į jūsų turimą krepšį.

Dauguma bagažo, pradedant kuprinėmis ir baigiant dideliais lagaminais, gali būti su ratukais, petnešomis arba ištraukiamomis rankenomis. Jeigu sunkaus krepšio nešimas jums atrodo baisiausia ir nepatogiausia, kas gali ištikti kelionėje, – rinkitės lagaminą su ratukais, kurie gali lengvai sukiotis 360 laipsnių kampu. Jei planuojate nemažai žygiuoti, nakvoti kempinguose ir užsiimti kitomis lauko pramogomis – jums puikiai tiks kuprinė. Tik derėtų nepamiršti suveržti visus dirželius ir prisegti petnešas – paversti kuprinę kompaktiška „dėžute“ prieš atiduodant ją į registruoto bagažo skyrių. Juk nenorite, kad jūsų daiktai įstrigtų lagaminų karuselėje?

Labai svarbus tinkamas bagažo dydis. Registruojamo bagažo matmenys neturėtų viršyti 158cm (aukštis x plotis x ilgis), o rankinio – keliausiančio su jumis į lėktuvo saloną – 115cm. Vis dėlto prieš kelionę visada derėtų patikrinti bagažo dydžio reikalavimus oro linijų, kuriomis skrisite, interneto svetainėse, mat neretai skrydžio kompanijos nurodo skirtingus dydžius priklausomai nuo jūsų skrydžio.

Nebijote ryškių spalvų! Rožinio leopardo rašto lagaminas galbūt nelabai derės prie jūsų oficialaus kostiumo, tačiau tokį lagaminą jūs tikrai pastebėsite pirmas riedančioje bagažo linijoje.

Ir, be abejo, prieš išvykdami į kelionę jūsų naująjį lagaminą būtinai patikrinkite – ar ištraukiama rankena yra tinkamo ilgio ir patogi jums, ar ratukai gerai sukinėjasi, ar lagaminas atrodo pakankamai tvirtas. Jeigu kelioninį krepšį norite užsisakyti internetu, darykite tai likus mėnesiui iki skrydžio – jeigu lagaminas netiks turėsite laiko jį grąžinti.