Logotipas – tai pagrindinis fizinis būdas jūsų verslui identifikuoti. Todėl tam, kad logotipas gerai atrodytų, labai svarbu kad jis būtų aiškus, paprastas ir lakoniškas, neperkrautas bereikalingomis detalėmis. Tai lyg savotiškas jūsų verslo pavadinimas, kurio dėka klientai, ieškodami prekių ar paslaugų, atpažįsta, kad tai esate jūs – vienas iš puikių pavyzdžių yra Maksi.lt. Taigi, logotipų kūrimas jūsų versle yra būtinas. Šiai svarbiai sudedamajai verslo daliai verta nepagailėti savo lėšų.

Rekomenduojama, kad viename logotipe nebūtų daugiau trijų ar keturių skirtingų spalvų. Bet koks dizainas, kuriame yra per daug spalvų, blaško dėmesį ir gali atrodyti nekokybiškai. Be abejo, dizainas turėtų būti aiškus, o tekstas lengvai įskaitomas tiek baltame, tiek ir juodame fone. Kai kurie žmonės bando sukurti logotipą patys. Tai labai sveikintina, jei jie turi daug idėjų, menininko gyslelę ir išmano logotipų dizaino subtilybes.

Tačiau ne visi žmonės gali juos kurti savo jėgomis, o jei tai daro nelabai šį darbą išmanantis žogus,  tokio pobūdžio darbas gali sukurti daugiau problemų nei naudos. Be to, internete galima rasti įvairių programų, kurios padeda lengviau sukurti vieną ar kitą logotipą, tačiau ir šiuo atveju negalima tikėtis, kad rezultatas bus jūsų naudai. Logotipų kūrimas turi būti atliekamas atidžiai ir profesionaliai. Negalvokite, kad tai vos kelių valandų darbas.

Logotipų kūrimo profesionalai turi skirtingo tipo logotipų kūrimo patirties. Tai reiškia, kad kiekvienas verslas, veikiantis savo nišoje, turi turėti skirtingomis savybėmis pasižyminčius logotipus, kurie jį tinkamai atspindėtų. Kompiuterinės grafikos dizaineriai logotipą sugeba sukurti pradėdami nuo visiškai balto lapo. Jie nekopijuoja ir nesiskolina idėjų iš anksčiau atliktų darbų. Viskas turi būti originalu ir autentiška. Galima labai lengvai atskirti, kada logotipų kūrimas yra vykdomas profesionalų, o kada – mėgėjų. Aukštą kokybę atskirti yra labai nesudėtinga. Nemanykite, jog pakaks vien tik niekuo neišsiskiriančiu šriftu parašyti savo bendrovės ar prekės ženklo pavadinimą, ir jau galėsite pritraukti naujus klientus arba ilgam liksite esamų klientų atmintyje.