Namo sienų šiltinimas: patarimai ir gudrybės, kaip sulaikyti šilumą

Metas pasiruošti žiemai! Tai priminimas, kad namų izoliacija gali užtikrinti namų šilumą šaltaisiais mėnesiais. Svarbu, kad namų izoliacija būtų įrengta prieš rudenį, kad būtumėte pasiruošę iškritus pirmajam sniegui. Šiame straipsnyje aptarsime namų izoliacijos patarimus ir gudrybes, kaip išsaugoti šilumą namuose šį žiemos sezoną.

Jei turite net menkiausių abejonių, kad apžiūrimas namas nėra tinkamai arba netinkamai apšiltintas, užsisakykite specialistų atliekamą energetinį auditą arba, jei apžiūrinėjate žiemos sezonu, tiesiog naudokite termovizorinę kamerą namo šiluminei būklei ištirti.

Jei manote, kad šiek tiek didesnės nei įprastai mėnesio išlaidos būsto šildymui nekelia didelio susirūpinimo, galbūt kažko nesuprantate. Energiškai neefektyvus namas yra ne tik didesnių šildymo išlaidų šaltinis, bet ir sukuria nesveiką patalpų mikroklimatą bei blogina konstrukciją dėl nesandarumų, šalčio tiltų aplink ventiliacines angas ar sujungimus ir daugybės kitų priežasčių.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį vertinant sienų apšiltinimą

Jei sienos neapšildytos, laikas tai padaryti kuo greičiau! Izoliacija sumažins šilumos nuostolius dėl šilumos laidumo per šiuos paviršius ir žiemos sezono metu namuose bus šilta. Be to, jei ant išorinės namo sienos yra mažų skylių ar įtrūkimų, sutvarkykite juos.

Tikrindami sienas ieškokite bet kokių spalvos pakitimo, drėgmės ar pelėsio požymių. Tai paprastai rodo, kad izoliacijos sluoksnis yra nepakankamas arba jame yra skylių, per kurias šiluma prasiskverbia lauk ir žiemą greitai atvėsta. Jei tai nėra trisluoksnė mūro siena, tarp kurių nėra oro tarpo, galite greitai aptikti, ar yra kokia nors izoliacija ir net jos storį, nebent tai būtų dviejų sluoksnių plytų siena be oro ertmės.

Dėl žemos patalpų temperatūros, drėgmės ir nepakankamo vėdinimo gali veistis pelėsis. Drėgmė, kuri susikaupia ant atitvarų paviršiaus ar net jų viduje, užšąla, kai lauke pasiekiama žema temperatūra. Nepašalinus pagrindinių priežasčių, pelėsį sunku pašalinti naudojant kasdienius metodus arba maskuojant geromis aplinkybėmis. Tinkamomis aplinkybėmis pelėsis plinta, darydamas žalą ir atitvarui, ir žmonių sveikatai.

Jei norite įsitikinti, kad langų ir durų rėmai yra tinkamai izoliuoti ir nereikia jokių išorės specialistų, ranka perbraukite rėmelio paviršiumi. Jei vis dar jaučiate vėsą ar šaltį, yra nemaža tikimybė, kad sandarinimas atliktas netinkamai. Įrengimo putomis galima ištaisyti problemines vietas, pavyzdžiui, tarpą tarp lango ir sienos, kuris nėra visiškai užpildytas šilumos izoliacija, arba ledo tiltelius, atsiradusius dėl lūžių ar plyšių sienoje. Kita vertus, šį „juslinį“ konstrukcijos patikimumo vertinimą galima atlikti tik žiemos sezono metu. Taip pat ieškokite, ar nėra patamsėjimų, pelėsių ar grybelių.

Kokią medžiagą sienų šiltinimui pasirinkti?

Namo sienoms apšiltinti siūlome naudoti GAMO šiltinimo putas. GAMO termovata, kurioje nesusidaro kondensatas, po stogu nesudrėksta metaliniai paviršiai ir tarpuose nesikaupia oro ir aplinkos drėgmė, yra puikus sprendimas pelėsio ir gedimo problemai spręsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *