Norite užsiimti naujo darbo paieška, tačiau šiuo metu jūs net nenutuokiate nuo ko turėtumėte pradėti? Be abejo, jei savo dabartinėje darbovietėje jūs praleidote ne vienerius metus ir buvote seniai susigyvenę su savo darbo vieta, aplinka bei kolegomis, naujo darbo paieškos jums gali skambėti kaip pakankamai didelis iššūkis. Ir tiesą sakant, neretai taip ir būna. Darbo paieškos tikrai ne visuomet yra labai lengvas ir paprastas procesas. Tai reikalauja laiko, jėgų ir pastangų – jau nekalbant apie neišblėstančią motyvaciją ir didžiulį ryžtą.

Taigi, jei nusprendėte pakeisti savo darbą, siūlome atkreipti dėmesį į keletą svarbių detalių.

Darbo paieškos prasideda nuo jūsų lūkesčių

Jei norite surasti naują darbą, pirmiausia jūs turite labai gerai žinoti, ko jūs siekiate ir kokie yra jūsų pagrindiniai tikslai. Tai reiškia, kad jums reikia nustatyti savo pagrindinius lūkesčius. Jei tai padarysite, galite būti tikri, kad darbo paieškos jums tas kur kas paprastesnės. Kaip bebūtų, kiekvieno žmogaus naujai darbovietei keliami reikalavimai gali būti labai skirtingi. Būtent todėl jūs spręsdami šį svarbų klausimą neturėtumėte dairytis aplink – visų svarbiausia, kad jūs suprastumėte, ko tikitės iš būsimos naujos darbovietės ir kokie būtų jūsų pagrindiniai reikalavimai, kuriuos kelsite tiek savo naujai darbo vietai, tiek ir naujam darbdaviui.

Turėkite labai išskirtinį gyvenimo aprašymą

Kuo labiau jūsų turimas gyvenimo aprašymas išsiskirs iš daugumos kitų, kuriuos kasdien gauna darbdaviai, kurie ieško naujų darbuotojų, tuo labiau padidės tikimybė, kad jūs sulauksite potencialių darbdavių atsakymo ir būsite pakviesti į pirmąjį darbo pokalbį. Tuo tarpu, jei jūs iki šiol buvote labai skeptiškai nusiteikę gyvenimo aprašymo svarbos atžvilgiu ir manėte, kad gyvenimo aprašymo sukūrimui nėra prasmės skirti papildomų pastangų, nuo šiol tokį savo skeptišką požiūrį jūs turėtumėte pakeisti. Jei tai padarysite ir suformuosite labai profesionalų gyvenimo aprašymą, labai tikėtina, kad neilgai trukus sulauksite ir didelio darbdavių dėmesio.

Pasiruoškite jūsų laukiantiems darbo pokalbiams

Pakvietimas į pirmąjį darbo pokalbį bus tik pirmojo etapo įveikimas. Jei jūs norite gauti darbą, privalote sudominti darbdavį. Tai reiškia, kad ne ką mažiau svarbu tinkamai pasiruošti jūsų laukiantiems darbo pokalbiams, kurių metu apie jus potencialus darbdavys norės sužinoti daugiau. Be to, darbo pokalbio metu jūs taip pat neturėtumėte pamiršti užduoti visus jums svarbius klausimus ir parodyti, kad jūs turite savo nuomonę, žinote, ko jūs norite ir ko tikitės iš naujos darbo vietos. Kiekvienas darbdavys visą tai turėtų labai teigiamai įvertinti. Todėl pasistenkite iš anksto pasidomėti, kokius pagrindinius klausimus paprastai užduoda darbdaviai ir taip pat pagalvokite, ko jūs norėtumėte paklausti darbdavio. Visa tai jums pagelbės vystant pokalbį ir kartu nuties sėkmingesnį kelią link savo tikslo.