Jeigu atsivertėte šį straipsnį, tikriausiai domitės laikrodžiais. Patiksliname – kalbėsime apie rankinius. O galbūt atsivertėte todėl, kad jus domina minimalizmas? Kad ir kokios skaitymo priežastys, tikimės, kad pastraipos neprailgs.

Tikėtina, kad skaitote šias eilutes todėl, kad ieškote naujo laikrodžio. Jeigu taip, tai nedelsdami pateikiame variantą, kuris neturėtų palikti abejonių. Tai https://atejolaikas.lt/vyriski-laikrodziai ir galimybė ne vien pasižvalgyti, bet ir įsigyti.

Ir kasdienai, ir šventėms – įmanoma?

Kai mąstoma, kas geriau – minimalizmas ar maksimalizmas, nejučia į mintis įsiskverbia ir pusiausvyros sąvoka. Būtent laikrodžio dizaino pusiausvyra svarbi tiems, kurie ieško daikto, tinkamo ir kasdienai, ir šventėms. Tuomet tikimasi, kad laikrodis bus pakankamai puošnus ir sykiu truputį kasdieniškas. Ar tokios paieškos vaisingos? Taip, tačiau gerokai lengviau, kai turite tris laikrodžius ir juos galite segėti prie skirtingos aprangos. Tarkime, vienas prie kostiumo, antras kasdien į darbą, o trečias namie ar sportuojant.

Turėti keletą aksesuarų naudinga ne tik dėl stiliaus, bet ir dėl praktiškumo. Kai juos kaitaliojate, tai kiekvienas mažiau dėvisi. O jeigu kasdien naudojate laikrodį su odine apyranke, štai ateina laikas ir ji tampa nebegraži. Čia minėtina, jog vertinantys praktiškumą dažnai renkasi aksesuarą su metaline, o ne odine apyranke. Bet daug kas pasakytų, jog tai tiesiog skonio reikalas. Skonio ar ne skonio, bet odinis dirželis paprastai laikomas oficialesniu už metalinę apyrankę. Tačiau apstu pavyzdžių, kai metalinė derinama ir prie kostiumo.

„Švari“ estetika

Grįžtame prie minimalizmo ir maksimalizmo, nuo kurio truputį nutolome ir nukeliavome į kasdieniškumo bei šventiškumo laukus.

Tradicinė samprata, kad vadinamasis kostiuminis laikrodis – tai gana minimalistinis aksesuaras, neturintis jokių papildomų funkcijų, tik rodantis laiką (na, gal dar ir su datos langeliu, bet ne daugiau). Entuziastai dar veikiausiai paminėtų ne kvarcinį, o mechaninį mechanizmą, bet vienareikšmiškai konstatuoti nesinorėtų.

Tad galima daryti prielaidą, kad oficialesnis bus tas laikrodis, kuris neperkrautas dizaino elementų ir funkcijų. O jeigu korpusas masyvus, ciferblatas mirga marga, pilna skaičiukų ir dar visko, tai greičiausiai bus sportiškas variantas.

Kaip rašyta anksčiau, lietuviai dažnai ieško pusiausvyros. Stengiamasi atrasti gaminį, kuris nepasirodytų pernelyg puošnus, bet tiktų ir oficialesnėse vietose.

O apskritai klausimų čia daug, atsakymai į juos irgi randami, tačiau tenka kiek pasukti galvą. Nemaža reikšmė teikiama tam, dėl ko nesiginčijama (skoniui). Įmanoma ir situacija, kai žmogus, keletą metų nešiojęs vienokio apipavidalinimo prietaisą, dabar panoro visiškai kitokio. Džiugu, kad rinkoje pasirinkimų nestinga – taip kiekvienas pasirenka norimą modelį.

Kai pradedame naujo laikrodžio paieškas, nežinome, kas labiausiai patrauks dėmesį. Gal apsisprendžiame greitai, o gal ilgai galvojame. Tokia jau ta plati pasiūla… Iš vienos pusės, netrūksta puikių produktų. Antra vertus, dėl to lengva pasiklysti. Bet nepaneigsime – taip geriau, nei užėjus į parduotuvę nusivilti tuščiomis vitrinomis.