Prasidėjus rudeniui, nuosavus namus ir sodybas turinčių žmonių pečius užgriūna kur kas daugiau rūpesčių. Nors kai kurie vartotojai mano priešingai (nes pasibaigia vasara ir nebereikia prižiūrėti sode augančių augalų), vis dėlto ruduo įtakoja ir papildomų užduočių atlikimo būtinybę. Pradedant lapų grėbimu ir baigiant žemės sutvarkymu. Be abejo, tiems, kurie gyvena daugiabučiuose esančiuose butuose, su visu tuo susidurti dažniausiai netenka (nebent reguliariai prižiūrima turimos sodybos aplinka). Kaip bebūtų, jei neseniai įsigijote namą ir džiaugiatės didesniu privatumu, laisve ir komfortu – būtina pro savo akis nepraleisti ir svarbiausių aplinkos priežiūros darbų, apie kuriuos verta pakalbėti šiek tiek plačiau.

lapu-surinkimasNuo ko pradėti, pasakyti sudėtinga, kadangi kiekvienas atvejis yra labai skirtingas, o ir vartotojų lūkesčiai labai skiriasi. Bet kuriuo atveju, reikėtų pasirūpinti augalais, kurie yra vienmečiai ir kitą vasarą jų vietoje norėsite matyti kitus. Trumpiau tariant, juos reikės išrauti, o žemę išpurenti ir patręšti. Tai galioja ir kitoms jūsų namo teritorijos vietoms, t.y. žemės patręšimą turėtumėte atlikti taip pat ir ten, kur paliekate augti augalus, pvz., įvairius medelius, krūmus ir kt. Taipogi, žemę reikėtų patręšti ir daržovių lysvėse – tokiu atveju kitą sezoną galėsite tikėtis kur kas našiau augančių daržovių.

Svarbu ir tai, kaip reguliariai grėbsite jūsų teritorijoje esančius nuo medžių ir krūmų nukritusius lapus. Lapu surinkimas kai kurių vartotojų yra nuvertinamas, todėl neilgai trukus kieme galima matyti didelę netvarką. Juk kiekvienas puikiai supranta, kad bobų vasara ilgai netrunka ir rudeniškais saulės spinduliais džiaugiamės tik vos keletą dienų ar savaitę, todėl jei nenorite, kad jūsų kieme įsivyrautų chaosas, kai oro temperatūra nukris ir pradės lyti – lapus reikėtų surinkti pakankamai reguliariai.

Taip pat iš anksto galite apgalvoti vietas, kuriose kitais metais planuojate sodinti specifinius ir iki tol neaugintus augalus. Tai padės išvengti įvairių nepatogumų, kai pradėsite sodinimo darbus. Ką jau kalbėti apie tai, kad jei iš anksto paruošite žemę ir suformuosite alpinariumo vietą – ateinančią vasarą jums nebereikės sukti galvos dėl tokių aplinkos tvarkymo darbų.