Už lango nenustoja žliaugti lietus, kuo toliau, tuo labiau atrodo, kad ir ką beapsirengtumėt vis tiek drebina šaltis, o to chroniško kosulio negydo šimtasis arbatos puodukas per dieną? Eidami iš darbo svajojate įlįsti į patalus? Tik ir jie kažkokie sunkūs, šalti… Laimei, naujųjų technologijų pažanga rodos kasdieną gerina mūsų gyvenimą – sildanti paklode dabar jau ne tik įsivaizduojamo pasaulio stebuklas, o „realiausia“ realybė.

Kaip išsirinkti paklodę, dėl kurios saugumo neabejotumėte?

sildanti-paklodePirmiausia pirkite tik tokią paklodę, kuri turėtų žymas UL arba ETL. Tai yra standartus atitinkančių elektroninių prietaisų rodiklis. Visų didžiųjų įmonių, gaminančių elektrines paklodes, prekės yra su šiomis žymomis, tad nerimauti per daug nereikia.

Nerekomenduojama pirti naudotą šildančią paklodę – su vietomis pakitusia spalva, apsivėlusia medžiaga ar kitokia matoma žala. Žinoma, tokios paklodės dar naudojamos, tačiau geriau nerizikuoti perkant elektrinius prietaisus iš antrų rankų.

Paklodėje turėtų būti su įdiegta automatinė išjungimo funkcija. Taip užtikrinamas saugumas užmigimo atveju. Taip pat rinkitės paklodę su nedidele įtampa, norėdami išvengti elektros šoko atvejų. Taigi paklodė su 120 voltų įtampa yra geriausias pasirinkimas.

Kokia šildančios paklodės nauda?

Tyrimais įrodyta, kad šilumą skleidžianti elektrinė paklodė gali numalšinti skausmą, pavyzdžiui, tokį, kurį sukelia artritas. Karštis taip pat mažina dulkių erkučių skaičių, o pastarosios, kaip žinoma, neretai yra kvėpavimo problemų šaltinis. Šildančios paklodės padeda sulaikyti drėgmę, kuri yra gera dulkių erkučių terpė. Taigi jei turite problemų su sinusitu ar alergijomis – jūsų gydytojas tikrai rekomenduotų elektrinę paklodę.

Investavimas į tokią prekę atsiperka ir tokia paklodė netgi padeda sutaupyti. Tai, be abejo, priklauso nuo jūsų miesto elektros kainų. Vis dėlto, turėdami šildančią paklodę, galite sumažinti radiatoriaus veikimą. Taip sutaupysite pinigų, bet išliksite šiltai visą naktį. Elektrinė paklodė be kita ko prisideda prie anglies dioksido mažinimo. Taigi vienu metu ne tik mėgausitės šiluma, sutaupysite, bet ir prisidėsite prie aplinkos gerinimo.

Taigi šaltais rudens vakarais įsisupkite į jaukią ir minkštą paklodę, paspauskite šildymo funkcijos mygtuką ir atsipalaiduokite. Greitai suprasite, kad šiluma sklindanti kūnu yra puikus būdas nusiraminti ir pabėgti nuo kasdienių rūpesčių.