Gydytojai naudoja echoskopiją, dar vadinamą ultragarsiniu tyrimu, diagnostiniais tikslais nuo XX-ojo amžiaus vidurio. 1941-ais metais vardan ultragarso bangų technologijos pritaikymo ligų diagnostikoje susivienijo du broliai austrai. Neurologas Karlas Dussikas ir jo brolis fizikas Frydrichas Dussikas apjungė savo žinias ir sėkmingai nuskenavo žmogaus smegenis. Ultragarsinių tyrimų tėvu laikomas amerikiečių fizikas Džonas Vaildas naudojo echoskopiją siekdamas ištirti žarnyno audinius. 7-jame dešimtmetyje jau pasirodė pirmieji prekybos echoskopais proveržiai. Pastaraisiais dešimtmečiais echoskopinių tyrimų raida taip pat nestovi vietoje. Jau galime kalbėti apie efektyvius 3D vaizdą sukuriančius echoskopus ir vis tikslesnes diagnozes.

Pirmosios echoskopinės fotografijos buvo neryškios ir galėjo atskleisti tik aiškiai matomus auglius ar kitus pakitimus audiniuose. Vystantis kompiuterinėms technologijoms pereita prie realaus laiko echoskopinio video įrašo. Echoskopijoje su laiku patobulėjo tiek echoskopinių įrenginių jautrumas, tiek vaizdo apdorojimo greitis, tiek galutinio vaizdo kokybė. Šiandien gydytojo žvilgsnis gali prasiskverbti giliau į audinius ir matyti mažesnius elementus nei tai galėjo padaryti medicina prieš 10-20 metų. Pavyzdžiui, galima stebėti kraujo judėjimą 2 milimetrų diametro kraujagyslėse. Šis ir kiti privalumai nulėmė tai, jog echoskopija taikoma ne tik kaip vaizdinės diagnostikos metodas, bet ir intervencinės diagnostikos procedūrose. Šiandien echoskopo pagalba gali būti atliekamos biopsijos, kurias seniau specialistai atlikdavo tik su kompiuterinės tomografijos ar magnetinio rezonanso technologijomis.

Sėkmingas echoskopinių tyrimų taikymas diagnostiniais tikslais nulėmė tai, jog šiandien tai bene svarbiausias metodas siekiant nuodugniai ištirti krūtų sveikatą. Echoskopas – šiuolaikiškas ir saugus įrenginys leidžiantis stebėti vaisiaus sveikatą, nustatyti jo lytį be jokios žalos tiek mamos, tiek vaisiaus organizmui. Gydytojai nebeįsivaizduoja sklandaus ligų diagnozavimo ir gydymo efektyvumo stebėjimo be echoskopinių vidaus organų, dubens organų ir limfmazgių tyrimų. Išsamus echoskopo vaizdas dažnai pranoksta rentgeno nuotraukas ir yra puiki alternatyva brangesniems vaizdiniams tyrimams.

V. Jonaitienės privačioje ginekologijos klinikoje atliekamos genitalijų, krūtų, vaisiaus, vidaus organų, limfmazgių ir skydliaukės echoskopijos. Modernūs mūsų siūlomi tyrimai – tai tiksli ir patikima echoskopija Vilniuje.