Statant namą ar remontuojant sodybą, renovuojant butą ar tiesiog nukalus šuniui naują būdą, neišvengiamai ateina laikas rinktis dažus. Jei dėl spalvos dar kaip nors ir galima susitarti bei išsirinkti, tai nepasiklysti tarp didžiulės savybių įvairovės tikrai sunku. Statybiniai dažai turi labai platų panaudojimo spektrą. Labai platus ir gamintojų pasirinkimas. Vien tam, kad geriau įsivaizduotumėte dažų pasaulio įvairovę, tiesiog užsukite čia – https://www.b-a.eu/c26/statybiniai-dazai–glaistai-ir-dazymo-irankiai. Jei pamačius galimą pasirinkimo skaičių dar nepasimetėte ir tiksliai žinote ko ieškoti toliau, greičiausiai esate patyręs statybininkas. Štai eiliniams žmonėms, kuriems vos kartais prireikia ką nors nudažyti, viskas kur kas sudėtingiau. Bet pabandykime išspręsti šias problemas.

Dažai statybomsPirmas, ir ko gero pats svarbiausias klausimas, į kurį reikia atsakyti prieš renkantis dažus, tai dažomas paviršius. Ne, betono ir medžio dažyti tais pačiais tikrai nerekomenduojama. Aliejinių dažų įmaišymas į namo apdailai naudojamą tinką tikrai nėra geras pasirinkimas. Universalumo šioje srityje geriau net nebandyti ieškoti. Jei dažysite medį, rinkitės dažus medžiui. Ir tai dar ne viskas. Jei dažysite neimpregnuotą medį, teks rinktis vienus dažus. Jei medis jau turi impregnato sluoksnį – kitus. Labai panašiai yra ir su betonu. Priklausomai nuo to betono struktūros, to, ar jis gruntuotas, ar bitumuotas, ar tinkuotas, ar teptas glaistu – dažai turi skirtis kardinaliai.

Kitas klausimas – ar naudosite savo dažomą daiktą vidaus ar laiko sąlygomis. Kambarių durys ir lauko durys dažomos kitais dažais. Jei esate reiklūs kokybei bei savo sveikatai, kitaip dažysite ir senų langų medinius rėmus. Lauko dalį vienais dažais, o tą, kuri kambaryje – kitais. Turbūt nereikia net minėti, jog statybiniai dažai  skiriasi ir lauko bei vidaus tinkui dažyti.

Tačiau vien laukas ar vidus dar ne viskas. Reikia atsižvelgti ir į tai, ar dažytas paviršius gaus daug drėgmės. Namo lauko sienas teks dažyti vienais dažais, o štai vidinėms pavėsinės lentutėms gali pakakti ir visai kitų, neretai gerokai pigesnių.

Renkantis gamintoją, galima pasinaudoti keliais patarimais. Pirmasis būtų pamiršti pigiausių dažų gamintojus. Nors tarp jų tikrai galima atrasti ir gerų gaminių, jei nesate patyręs, kokybę geriau nerizikuokite. Kitas punktas – rinktis žinomus ir patikimus gamintojus. Jei vienos įmonės dažus naudojote ir likote jais labai patenkintas, galbūt atradimų geriau ir nebedaryti. Jei patirties neturite, bandykite pasinaudoti kitų patirtimi – klauskite, prašykite patarimų, pavyzdžių, ir labai tikėtina, jog nekokybiškų gamintojų produktų pavyks išvengti.

Kaip tokioje gausybėje parametrų nepasimesti? Ne veltui dažai statyboms yra suskirstyti į kategorijas. Vien atsirinkdami pagal ką  jūs dažysite, kur naudosite dažomą daiktą, ar ruošite specialiai jį dažymui ar ne galite gerokai susiaurinti savo paiešką. Be abejo, visada verta kreiptis ir į konsultantus. Realioje parduotuvėje ieškoti salės darbuotojo, na o apsiperkant internete nebijoti paskambinti ar parašyti laiško – dažniausiai konsultaciją gausite tiesiog realiu laiku. Dažymas yra tikrai atsakinga remonto ar statybų dalis, dar dažus reikia rinktis atsakingai, nebandyti ieškoti universalių ir pasikliauti tik kokybiškų gamintojų gaminiais. Tuomet rezultatu džiaugsitės tikrai ilgai.