Pažvelgus į šiandieninį vestuvių fotografavimo paslaugų teikėjų pasirinkimą, neretai atima žadą. Į internetinės paieškos laukelį įrašę raktinę frazę „vestuvių fotografas“ – prieš save pamatysite šimtus skirtingų rezultatų. Trumpiau tariant, Lietuvoje veikia begalė vestuvių fotografų, kurie bando įsitvirtinti šioje rinkoje ir sulaukti kaip įmanoma daugiau klientų. Tačiau vis dėlto, jei pažvelgtumėte atidžiau ir peržiūrėtumėte kuo daugiau skirtingų paslaugų teikėjų internetinių tinklalapių, netruktumėte pastebėti, kad tikrai ne kiekvienas iš jų specializuojasi vestuvių fotografavime. Nemaža dalis fotografų yra visiškai kitų sričių specialistai, pvz., besispecializuojantys architektūrinių statinių fotografavime, gamtos vaizdų fiksavime ir kt. Tai reiškia, kad kitą specializaciją turintis fotografas nebūtinai bus geras vestuvių fotografas, todėl jei norite, kad jūsų gražiausią gyvenimo šventę įamžintų tikras šios srities specialistas, turite būti tikri, kad pasirinkote vestuvių fotografavimo profesionalą.

Žinoma, tam, kad būtumėte užtikrinti savo sprendimu, prieš jį priimdami turite atlikti daugybę „namų darbų“. Tai reiškia, kad turite sudaryti būsimų darbų sąrašą ir jį sistemingai įgyvendinti. Kaip jau supratote, paiešką pradėsite naudodamiesi internetu, tačiau norėdami, kad jūsų paieška ir skirtingų vestuvių fotografų palyginimas būtų efektyvesnis – turite vadovautis savo prioritetiniu sąrašu, kuriame būtų įtraukti tokie veiksniai kaip patirtis, specializacija, darbų pavyzdžiai ir kainos. Viskas yra svarbu, jei norite neprašauti pro šalį.

Rekomenduojama išsirinkti apytiksliai dešimt skirtingų paslaugų teikėjų. Nors skaičius atrodo pakankamai didelis, vis dėlto taip tikrai nėra, kadangi dešimt fotografų bus atrinkti iš ne vieno šimto. Taigi, kai turėsite tokį fotografų sąrašą, pradėkite vertinimą paremtą jūsų pačių sudarytų kriterijų sąrašu. Suprantama, kad tai užtruks, tačiau juk vestuvės vyksta tik kartą gyvenime, o vestuvines nuotraukas matysite ne vieną dešimtmetį. Dėl šios priežasties turėtumėte apsišarvoti kantrybe ir rinktis labai sąžiningai, į kiekvieno vestuvių fotografo darbus žvelgdami labai kritiškai. Be abejo, kai galų gale rasite vos kelis fotografus, kurie iš tikrųjų galėtų atitikti jūsų keliamus reikalavimus, būtinai susitarkite dėl susitikimo, kurio metu galėsite įvertinti žmogaus būdą, charakterį ir bendravimo sugebėjimus – tai pravers priimant galutinį sprendimą.